FC Utrecht jaagt tegen PEC op 12 uit 4





FC Utrecht werd daarbij deze week ook nog eens geholpen, doordat veel hoger staande clubs punten verspeelden. De kansen op het bereiken van de play-offs zijn dus weer toegenomen. "Natuurlijk willen we graag naar boven kijken", zegt trainer René Hake. "Maar uiteindelijk gaat het nog steeds om onze eigen prestaties."
En die zijn dus goed. Niet alleen wordt er gewonnen, FC Utrecht heeft in de laatste drie duels ook geen enkel doelpunt tegen gehad. Dat gebeurt met een verdedigingscentrum waarin aanvoerder Willem Janssen weer is teruggekeerd en samenspeelt met Tommy St Jago. "Willem heeft veel ervaring en is communicatief heel sterk", zegt de jonge Utrechter. "Dat we drie keer de nul hebben gehouden is erg lekker."
Reza Goochannejhad
Zaterdag opnieuw de nul houden zal een hele klus zijn, want PEC heeft Reza Goochannejhad. De spits scoorde de afgelopen twee duels, steeds als invaller, vier doelpunten. "Hij is erg belangrijk, hij bepaalt het resultaat", stelt Hake. "En ze hebben ook Thomas Buitink", vult St Jago aan. "Dat zijn spitsen op wie we goed moeten letten. Alleen dan kunnen we weer de nul houden."
Dit is waar ik op had gehoopt"
En PEC is zeker niet alleen Reza, weet René Hake. "Ze willen graag zelf voetballen, dat hebben we voor de winterstop ook gezien toen we daar speelden. Feit is wel dat ze de afgelopen wedstrijden steeds achter kwamen en dat dan moesten repareren. En dan was Reza belangrijk."
Utregs jochie
Tommy St Jago is dus een van de mannen die dat gevaar moet beteugelen. De pas 20-jarige Utrechter stond dit seizoen in 16 van de 21 competitie- en bekerduels in de basis. Vorig jaar deed hij precies vier minuten mee in de hoofdmacht. "Ik wist dat het snel kon gaan. Dit is waar ik op had gehoopt. Ik heb heel lang gewacht op deze kans."
St. Jago is, samen met Bart Ramselaar, de enige speler uit Utrecht en omgeving die vaak basisspeler is bij FC Utrecht. Dat is een groot verschil met de selectie die in het seizoen 1983/1984 de grootste zege ooit op PEC boekte (zie kader). Trainer Barry Hughes gebruikte in dat duel twaalf spelers, tien van hen waren echte Utrechters.
"Toen was ik er nog niet, maar die namen komen me wel bekend voor", lacht St Jago. "Maar ik denk niet dat het voor de sfeer veel uitmaakt. Wij zijn gewoon een echt team. Of iemand uit Amsterdam of uit Eindhoven komt, maakt niet zoveel uit."
FC Utrecht speelde 21 keer eerder thuis tegen PEC, 20 keer in de competitie en een keer in de play-offs. Vijftien keer won FC Utrecht, slechts drie keer was er een zege voor PEC.
De laatste keer dat PEC in de Galgenwaard won was op 6 februari 2014. FC Utrecht kwam toen via Juan Agudelo op 1-0, maar Denis Mahmudov en Fred Benson (die later nog voor IJsselmeervogels uitkwam) zorgden voor een 1-2 eindstand.
Vorig seizoen werd het 3-1 voor FC Utrecht. De Utrechtse doelpuntenmakers waren Sander van de Streek, Simon Gustafson en Willem Janssen.
De grootste zege op PEC boekte de FC in het seizoen 1983/1984. Het werd toen 6-2. Voor Utrecht scoorden Frans Adelaar, Leo van Veen, Gert Kruys, Jan van de Akker en Ben Rietveld. De zesde treffer was een eigen doelpunt. Trainer Barry Hughes gebruikte in dat duel twaalf spelers. Slechts twee van hen, Dick Advocaat en Gerard van der Lem, kwamen niet uit Utrecht.
Bij FC Utrecht ontbreken vier geblesseerden. Simon Gustafson, Mimoun Mahi, Eljero Elia en Emil Bergström zullen tegen PEC Zwolle niet in actie komen.
Reageren op dit bericht? Mail naar sport@rtvutrecht.nl.
Sportoverzicht

Utrechtse Poutsma sluit WK shorttrack af met vierde plek, goud bij aflossing
Selma Poutsma (21) uit Utrecht is bij de WK shorttrack vierde geworden. Na de 500 meter, 1000 m...

Utrecht Cangeroes verslaat hekkensluiter na slordig begin: 'Er was druk'
De basketbalsters van Utrecht Cangeroes hebben zondag de punten in eigen huis gehouden. De ploe...

ZPC Amersfoort weet voorsprong nu wel vast te houden: 'Weekend lekker afgesloten'
De waterpoloërs van ZPC Amersfoort hebben zondagmiddag in de Eredivisie ZVL 1886 verslagen...

Geslaagd weekend voor Nederlandse hockeysters met tweede winst op Duitsland
De Nederlandse hockeysters kunnen terugkijken op een geslaagd weekend in de FIH Pro League. Ze ...

Van Schip komt in sprint bij GP Monseré niet verder dan tiende plek
Jan-Willem van Schip is in België bij de GP Monseré als tiende over de streep gekom...

WK shorttrack: Poutsma grijpt net naast medaille op 1000 meter
Shorttrackster Selma Poutsma is bij de WK shorttrack in Dordrecht op de 1000 meter vierde gewor...

Nog stoelloze Verschoor in actie bij Formule 2-test in Bahrein
Autocoureur Richard Verschoor lijkt steeds dichterbij een plek in de Formule 2 te komen. De Ben...

Van de Streek: 'Geen moment getwijfeld' bij winnende penalty
Bijna had FC Utrecht de aanfluiting van vorige week tegen FC Emmen een vervolg in stijl gegeven...

Wilhelmus in lege hal klinkt 'onwerkelijk' voor kampioene Bol
Femke Bol luisterde vervuld van blijdschap naar het Wilhelmus in een lege Arena van de Poolse s...

Atlete Bol pakt in record Europese indoortitel op 400 meter
Atlete Femke Bol heeft de hoge verwachtingen helemaal waargemaakt. De 21-jarige Amersfoortse sn...

Waterpolosters UZSC winnen topper van GZC Donk: 'Boven verwachting'
De waterpolosters van UZSC hebben in de eredivisie de topper tegen koploper GZC Donk gewonnen. ...

ZPC Amersfoort geeft voorsprong weg en verliest van PSV: 'Dit doet pijn'
De waterpolomannen van ZPC Amersfoort hebben in de eredivisie een dure nederlaag geleden. In ei...

Selma Poutsma komt ten val in finale 1.500 meter op WK Shorttrack
Selma Poutsma is in de finale van de 1.500 meter op het WK Shorttrack ten val gekomen. De short...

Ellen van Dijk tiende in Strade Bianche: 'Erg blij met mijn wedstrijd'
Wielrenster Ellen van Dijk is zaterdag tiende geworden in Strade Bianche. De Woerdense maakte i...

Jong FC Utrecht weet opnieuw achterstand niet om te buigen: 'Dat is wel een verbeterpuntje'
Het is een repeterend verhaal bij Jong FC Utrecht. De beloftenploeg voetbalt in de eerste divis...

50 jaar FC Utrecht met Bert Gozems: 'Ik herinner me vooral die ene grote wedstrijd'
De Tap met Ap staat dit seizoen in het teken van het 50-jarig bestaan van FC Utrecht. Wekelijks...

FC Utrecht lanceert Sint Maarten Pact: 'sterkeren moeten de zwakkeren helpen'
Fans van FC Utrecht hoeven niet te vrezen dat hun club door de coronacrisis omvalt. Dat zegt al...

FC Utrecht mag voorlopig verder met bouw trainingscomplex Overvecht, ondanks bezwaren EDO
FC Utrecht mag voorlopig verder met de bouw van een nieuw trainingscomplex op sportpark Overvec...

Ruben Jille uitgeschakeld op Swiss Open: 'Details maken het verschil'
Ruben Jille heeft de tweede ronde van het dubbelspel op het Swiss Open niet gehaald. In de eers...