Hardloper wordt bedreigd en springt in kanaal, politie zoekt getuigen

Utrecht - Een 33-jarige man is vorige week het kanaal in gesprongen nadat hij met de dood werd bedreigd door drie jongens. Vlak daarvoor sprak de hardloper de jongens nog aan omdat ze een meisje zouden lastigvallen.
De man liep op de Kanaalweg toen hij zag dat het meisje werd lastiggevallen. Ze werd omringd door drie jongens en hij besloot er iets van te zeggen. Het meisje kon wegkomen, maar de man werd bespuugd. Toen hij daar weer iets van zei, dreigden de jongens hem dood te steken.
De man loopt weg, maar de jongens komen achter hem aan en sluiten hem meerdere keren in. Vlakbij de Nelson Mandela brug besluit de man het water in te springen, maar de jongens blijven hem lastigvallen vanaf de kant. Pas als de jongens de politie zien aankomen, stoppen ze en gaan ze er op de fiets vandoor. Een van de jongens zou richting de Wilhelminawerf gefietst zijn en de andere twee richting de Grebbeberglaan.
De politie zoekt naar getuigen om de jongens te kunnen opsporen.