Populair Utrechts schaakspel krijgt nieuwe oplage vanwege verjaardag van de stad

Utrecht - Het Utrechtse schaakspel, met de Domtoren als koningin en acht nijntjes als pionnen, krijgt 150 extra edities. De nieuwe oplage komt op de markt ter gelegenheid van 900 jaar Utrecht.
De rood-witte set, met ook Trijn van Leemput, Paus Adrianus VI en Sint Maarten als stukken, zag drie jaar geleden het levenslicht. André van Schie gaf het zijn VVD-fractie cadeau toen hij afscheid nam van de Utrechtse raadszaal en koos voor de provinciale politiek.
Het schaakspel viel op en was gewild. Niet veel later werd het in het groot uitgebracht en was het op de stoep van het Utrechts Archief te spelen.
De 150 edities die nu extra op de markt komen, zijn voor €99,99 te koop bij het toeristische informatiepunt de Winkel van Utrecht op het Domplein. Per verkocht spel wordt €16 gedoneerd aan het Sikkelcelfonds.