HKU-voorzitter Roelof Bleker wordt burgemeester Enschede

ENSCHEDE/UTRECHT - Roelof Bleker is voorgedragen als de nieuwe burgemeester van Enschede. De 54-jarige bestuurder is op dit moment voorzitter van het college van bestuur van de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht. Tussen 2010 en 2018 was hij dijkgraaf van waterschap Rivierenland.
Bleker kent Enschede nog van zijn periode als PvdA-raadslid en wethouder Stedelijke Ontwikkeling en Cultuur. Ook studeerde hij er aan de universiteit. De gemeenteraad van Enschede droeg Bleker gisteren voor als burgemeester. Hij wordt naar verwachting in februari geïnstalleerd.
De HKU waar Bleker op dit moment topman is geldt als het grootste opleidingsinstituut voor kunst en cultuur in Europa. De 4400 studenten krijgen les in Utrecht en Amersfoort.