Rustige nacht achter de rug, politie hoeft nergens in te grijpen






Wel gingen in Woerden enkele jongeren kort voor de start van de avondklok de straat op. Zij zorgden voor onrust rond winkelcentrum Tournoysveld. Ze scholden journalisten uit en bekogelden hen met eieren. De politie was ongeveer twee uur bezig de jongeren te bedaren. Rond 21.00 uur, toen de avondklok inging, keerde de rust terug in Woerden. Er is niemand aangehouden.
Utrecht
In de stad Utrecht waren geen ongeregeldheden. Wel werden kort na 21.00 uur drie mannen aangehouden op de Europalaan. Het is niet duidelijk waarom zij op dat moment op straat waren.

Veenendaal
Ook in Veenendaal bleef het rustig. Burgemeester Kats had daar om 19.30 uur een noodbevel afgekondigd voor het centrum en de wijk het Franse Gat. Dat betekent dat iedereen die daar zonder geldige reden op straat liep, werd weggestuurd of aangehouden.
Mogelijk had het noodbevel effect, want er waren geen noemenswaardige incidenten in de stad. In tegenstelling tot maandagavond, toen relschoppers de politie bekogelden met vuurwerk. Er werden toen twee aanhoudingen verricht.
Andere plaatsen
Op social media verschenen gisteren meerdere oproepjes om ook in andere Utrechtse plaatsen de straat op te gaan. Desondanks bleef het overal rustig. Wel was de politie in sommige steden en dorpen extra zichtbaar, bijvoorbeeld in Amersfoort, Mijdrecht en Spakenburg. In die laatste plaats werd de Jumbo in het centrum uit voorzorg eerder gesloten. Ook werd het Spuiplein 'bewaakt' door een groep van ongeveer honderd burgers.
In enkele steden buiten Utrecht was het wel enigszins onrustig, bijvoorbeeld in Hilversum, Rotterdam en Amsterdam. Toch kijkt de politie tevreden terug op de nacht. Het was veel rustiger dan zondag- en maandagavond, toen in meerdere steden jongeren massaal de straat op gingen. Gisteravond hoefde de politie nergens op grote schaal in te grijpen.

Reageren op dit bericht? Mail naar nieuws@rtvutrecht.nl.
Nieuwsoverzicht uit de Domstad

Burgemeesters grote steden tegen kabinet: open snel de terrassen
De vier grote steden doen opnieuw een dringend appèl op het kabinet om de buitenruimten,...

Tevredenheid over Fieldlab met Guido Weijers in Beatrix Theater
De organisatie achter de zogenoemde Fieldlab-testevenementen in het Beatrix Theater in Utrecht,...

HU-studenten in de bres voor Utrechtse horeca: 'Strijden tegen bezorgsites met hoge winstmarges'
Eten bestellen is in tijden van coronacrisis niet enkel een luie bedoening, maar ook gewoon een...

Utrechtse Geuzenwijk heeft een nieuw meesterwerk: een ode aan het Noorderbad
Het Utrechtse collectief De Strakke Hand heeft een nieuw werk gemaakt in de Geuzenwijk. Op de h...

UMC Utrecht blij met voorrang op Janssen-vaccin voor ziekenhuispersoneel
Het kabinet maakt versneld extra vaccins vrij voor het ziekenhuispersoneel. Het gaat om 35.000 ...

Kunstig beschilderde handen duiken op in Utrecht: 'Symbool van hoop en verbinding in coronatijd'
Op diverse plekken in Utrecht komen er de komende tijd handen uit de grond. Beschilderd met kle...

Studentenvakbond LSVb kiest Utrechtse Ama Boahene als nieuwe voorzitter
De Landelijke Studentenvakbond (LSVb) heeft vandaag een nieuw bestuur gekozen. De Utrechtse Ama...

Coronapilot Squash Utrecht niet volgeboekt door leeftijdsgrens: "Heerlijk om weer wat te doen"
Squash Utrecht, Slot Zuylen en Kasteel Groeneveld openen vandaag de deuren. Bezoekers moeten na...

Linda opnieuw in de wachtkamer door vaccinatiechaos: 'Ik hoop dat ik snel aan de beurt ben'
Nu bekend is dat het coronavaccin van AstraZeneca niet meer aan mensen onder de 60 jaar gegeven...

Robin Pronk als opleider terug op het oude nest: 'Daar voel ik me goed bij'
Hij werkte al eens bij FC Utrecht. Tussen 2011 en 2019 was hij in verschillende functies actief...